Eğitim aldığınız ülkeye bağlı olarak öğrenci vizesi ile yarı zamanlı çalışabilirsiniz. Her ülke çalışma iznini onaylamaz. Okurken bütçenize katkıda bulunmanız gerekiyorsa, gideceğiniz ülkenin çalışma iznini onaylayıp onaylamadığını eğitim danışmanımızla görüşmenizi öneririz.


Vize bilgi sayfamızda her ülke için gerekli evrakların bir listesi bulunmaktadır.
Vize Danışmanlığı Bilgileri & Gerekli Belgeler
Özel durumunuzla ilgili danışmanlarımızdan daha detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.


Şartlı kabul, üniversitelerin lisans veya lisansüstü programlarına başvuru aşamasında gerekli koşulları sağlayamayan öğrencilerin üniversitelerden alacakları bir kabul şeklidir. Öğrenciler henüz IELTS/TOEFL puanlarına sahip değillerse bu enstitülere başvurabilirler, ancak bu koşulları kabul zaman çerçevesine kadar tamamlamak zorundadırlar. Şartlı kabul her ülkede yaygın değildir. Lütfen şartlı kabul imkanı sunan yüksek öğretim kurumları listemizi kontrol edin ve daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin.


Yurtdışında bir dil eğitim programına kaydolmak, bir üniversiteye, yüksek lisansa veya sertifika programına kaydolmaktan çok daha kolaydır. Okulu seçip kayıt olmanız gerekecek. Çoğu okulda başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar programlar vardır. Ancak bazı ülkeler, yetişkin öğrenciler için öğrenci vizesine başvurusunda en az lise mezunu olma şartı koşar.
Eğitim almayı tercih edeceğiniz ülkenin vize şartlarını gözden geçirmelisiniz.


Öğrenci vizesi için gerekli nitelikler ve gerekli belgeler ülkeden ülkeye değişmektedir. Genel olarak her ülke, öğrencinin, kabul edildiği ülkede bulunduğu süre boyunca eğitim ve yaşam masraflarını karşılayacak maddi imkanlara sahip olmasını talep eder. Öğrencilerimizin vize işlemlerini danışmanlarımızın tavsiyeleri doğrultusunda ilerletmelerini tavsiye ederiz.
Dil okullarında ve sertifika programlarında kurs başlangıç tarihinizden ortalama 4 ila 6 hafta önce okul kayıt ve vize işlemlerinizi tamamlamanız yeterlidir. Yaz ve Noel tatili gibi tatil dönemlerinde vize başvurularına ve okullara olan yoğun talebi göz önünde bulundurarak 8 hafta önceden işlemlerinize başlamanızı tavsiye ediyoruz.